وبلاگ

اثر زعفران بر آلزایمر

اثر زعفران بر آلزایمر

آلزایمر و زعفران

آلزایمر یک بیماری پیش رونده است که بر روی کارکردهای مهم مغز تاثیر می گذارد و فرد مبتلا به آن، ممکن است بسیاری از مهارت های فکری و اجتماعی خود را از دست بدهد.

این تغییرات می توانند به قدری شدید باشند که زندگی روزمره فرد را تحت تاثیر قرار دهند و حتی خطراتی را برای او به همراه داشته باشند.

در حال حاضر ۴۶ میلیون نفر در دنیا از این بیماری رنج می برند و این در حالی است که درمان خاصی برای بیماری آلزایمر هنوز وجود ندارد.

به باور پزشکان، بهترین روش درمان آلزایمر، پیشگیری از بروز آن و استفاده از مواد غذایی تقویت کننده حافظه می باشد.

در میان بسیاری از درمان های سنتی و آنتی اکسیدان های طبیعی پیشنهاد شده برای درمان این بیماری، زعفران جایگاه ویژه ای دارد.

آلزایمر: چرا و چگونه؟

آلزایمر رایج ترین شکل زوال عقل است.

علائم این بیماری با از دست دادن قدرت حفظ اطلاعات، بخصوص حافظه کوتاه مدت در دوران پیری آغاز شده و به تدریج با از دست دادن قدرت تشخیص زمان، افسردگی، از دست دادن قدرت تکلم، گوشه گیری و سرانجام مرگ در اثر ناراحتی های تنفسی به پایان می رسد.

مرگ معمولا پنج تا ده سال پس از بروز اولین علایم اتفاق می افتد اما روند بیماری حدود بیست سال قبل از بروز اولین علائم آغاز شده است.

این بیماری با از دست رفتن سیناپس نورون ها در برخی از مناطق مغز، نکروز شدن سلول های مغز در مناطق مختلف سیستم عصبی، ایجاد ساختارهای پروتئین کروی شکل در خارج نورون های برخی مناطق مغز و ساختارهای پروتئینی و رشته هایی به نام NFT در جسم سلولی، رخ می دهد.

این بیماری علاج ناپذیر را اولین بار روانپزشک آلمانی به نام آلویز آلزایمر در سال ۱۹۰۶ میلادی معرفی کرد.

غالبا این بیماری در افراد بالای ۶۵ سال بروز می کند اما آلزایمر زودرس (با شیوع کمتر) ممکن است در سنین پایین تر نیز رخ دهد.

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد، آلزایمر درمان قطعی ندارد اما استفاده از برخی از مواد غذایی می تواند به تقویت حافظه و سلول های مغز و همچنین محافظت از آن ها در برابر رادیکال های آزادی که منجر به بروز بیماری می شوند، کمک کند.

ویتامین E و زردچوبه از جمله مهمترین مواد غذایی توصیه شده از سوی پزشکان در این زمینه هستند.

تاثیر زعفران در درمان آلزایمر:

زعفران یک آنتی اکسیدان قوی است و به علت وجود ماده ای تحت عنوان کروسین، باعث افزایش قدرت حافظه می شود.

شما با مصرف زعفران نه تنها حافظه و یادگیری خود را تقویت می کنید، بلکه سیستم عصبی مرکزی خود را نیز از اختلالات و اکسیداتیو دور نگه می دارید.

در مطالعات انجام شده پژوهشگران مشاهده کرده اند که تجویز روزانه ۳۰ میلی گرم زعفران توانسته است وضعیت بیماران مبتلا به آلزایمر را بهبود ببخشد.

در خلال این مطالعات، پژوهشگران دریافته اند که زعفران برخی از اثرات نوروتوکسیک را کاهش می دهد و با افزایش تولید انتقال دهنده های عصبی نظیر دوپامین به توان بخشی و قدرتمند تر شدن مغز انسان کمک می کند.

همچنین در طی این تحقیقات پژوهشگران دریافته اند که زعفران می تواند تشکیل پلاکت ACHE که یکی از عوامل موثر در بروز آلزایمر می باشد، را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

لازم به ذکر است که در کنار بسیاری از داروهای شیمیایی تجویز شده برای بهبود برخی از علائم بیماری آلزایمر، شاید استفاده از زعفران یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب ها باشد.

با توجه به بررسی های انجام شده بر روی زعفران و تاثیرات این ماده طبیعی بر روی مغز و سلول های عصبی، می توان گفت که این گیاه با ارزش در درمان آلزایمر موثر است.

پژوهش های دانشمندان ثابت کرده است که زعفران به عنوان یک ماده در محافظت از سلول های عصبی در برابر آسیب رادیکال های آزاد و کاهش AchE که جزو عوامل اصلی آلزایمر به شمار می روند، بسیار خوب عمل می کند.

البته باید خاطر نشان کرد که زعفران را نمی توان به عنوان درمان قطعی بیماری آلزایمر در نظر گرفت، چرا که کشف چنین دارویی تنها با تحقیقات بالینی گسترده و مطالعات دانشمندان و پزشکان امکان پذیر است.

زعفران تنها می تواند به بهبود بسیاری از اثرات سو این بیماری و همچنین آسیب های وارده به بخش های مختلف مغز، موثر واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *