وبلاگ

زعفران چیست؟

مرغوبترین زعفران دنیا در سرایان

درباره زعفران چه میدانید؟

زعفران گیاهی ارزشمند است که نام دیگر آن طلای سرخ است. این گیاه معمولا یک ساقه و شش گلبرگ دارد که به رنگ بنفش است و همچنین دارای ۳ کلاله به رنگ قرمز است که همان زعفران می باشد.

دلیل اینکه این گیاه بسیار با ارزش است این است که از هر ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار گل تقریبا ۵ کیلوگرم زعفران بدست می آید که بعد از خشک کردن آن ها به ۱ کیلوگرم خواهد رسید.

در ادامه با ما همراه باشید و توضیحاتی که درباره این گیاه ارزشمند خواهیم داد را مطالعه نمایید.

 

زعفران چیست؟

زعفران نوعی گیاه است که به وسیله پیاز که به رنگ قهوه ای می باشد رشد می کند. بعد از اینکه پیاز را کاشتند شروع به رشد می کند و یک ساقه به وجود می آید که در انتهای آن یک غنچه گل می روید.

بعد از اینکه گل بزرگ شد شما ۶ گلبرگ را خواهید دید که در وسط آن ها ۳ کلاله وجود دارد که این گلبرگ ها از آن ۳ کلاله محافظت می کنند.

این ۳ کلاله همان زعفران می باشد که بسیار ارزشمند هستند و به رنگ قرمز می باشند و خواص بسیاری دارند.

زعفران چیست

طلای سرخ

امروزه در برخی از شهرهای ایران مانند خراسان جنوبی این گیاه ارزشمند کاشته می شود و سالیانه حدود ۳۵۰ تن برداشت می شود به همین علت ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در جهان شناخته شده است.

همچنین این گیاه یکی از مهم ترین سوغات جنوب خراسان می باشد که شما می توانید با توجه به کیفیت بالایی که این محصول دارد را به قیمت مناسب تری از شهرهای جنوب خراسان بخصوص شهرهای سرایان و قائنات خریداری کنید و در هنگام استفاده از آن لذت ببرید.

باید گفت که برخی سایت های اینترنتی نیز هستند که اقدام به فروش می کنند و شما برای خرید زعفران می توانید به این سایت های معتبر مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *