وبلاگ

مراحل تولید زعفران سخت است یا ساده ؟

تولید زعفران

زعفران به دلیل اینکه یکی از بهترین ادویه ها می باشد طرفداران زیادی دارد و تولید آن در برخی از شهرهای ایران و بویژه خراسان جنوبی که بعنوان مهد طلای سرخ در جهان شناخته می شود صورت می گیرد و یکی از مهم ترین سوغاتی های جنوب خراسان و همچنین شهر مقدس مشهد می باشد و گردشگران و توریست هایی که به این نقاط سفر میکنند خرید زعفران را در سبد کارهای خود قرار می ده

معمولا تولید این گیاه به سه صورت کاشت، داشت و برداشت می باشد که در ادامه شما را با مراحل تولید زعفران آشنا خواهیم کرد.

فرآیند تولید زعفران

تولید زعفران در سه مرحله کاشت، داشت و برداشت انجام می شود که هرکدام از آن ها را برای شما توضیح خواهیم داد.

۱. کاشت

یکی از مهم ترین مراحل تولید زعفران، مرحله کاشت می باشد زیرا در سال اول این کار صورت می گیرد و در سال های بعد فقط داشت و برداشت انجام می شود.

معمولا تعداد سال هایی که از زمین زعفران می توان بهره برداری کرد ۵ الی ۷ سال است که برخی از عوامل مانند آب و هوا، خاک، انتخاب پیاز زعفران، زمان کاشت پیاز، روش کاشت، عمق کاشت در این مرحله از تولید زعفران دخیل هستند.

 

۲. داشت

معمولا زعفران گیاهی می باشد که حدود ۱۰ الی ۱۵ سال محصول می دهد.برای بهره برداری به این اندازه عواملی مانند آبیاری و سله شکنی و حذف علف‌ های هرز و وجین زمین باید مورد توجه قرار بگیرد.

۳. برداشت

مرحله برداشت که آخرین مرحله از تولید زعفران می باشد همان چیدن و جدا کردن گل ها می باشد.

در واقع می توان گفت که این مرحله یکی از حساس ترین مرحله ها است زیرا اگر به موقع صورت نگیرد ممکن است گل ها پژمرده شود و یا کیفیت خود را تا اندازه ای از دست بدهند.

معمولا بهترین زمان چیدن گل های زعفران صبح زود است زیرا گل ها هنوز غنچه می باشند و هنوز به صورت کامل باز نشده اند.

از جمله کارهایی که در این مرحله انجام می شود چیدن گل ها، جدا کردن کلاله و خشک کردن زعفران می باشد که کشاورزان در این مرحله دچار سختی و رنج فراوان می شوند تا زعفرانی با کیفیت و مرغوب روانه بازار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *